Alucra’da Modern Hayvan Pazarı

22 Ekim 2021 20:57
Alucra’da Modern Hayvan Pazarı

Alucra Modern Hayvan Pazarı'nda sona yaklaşılıyor.

Giresun'un Alucra ilçesinde DOKAP destekli Alucra Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü himayesinde yapımı devam eden Alucra Modern Hayvan Pazarı inşaatında sona yaklaşılıyor.

Tamamlanmasının ardından yaklaşık 100 büyükbaş ile 250 küçükbaş hayvan kapasiteli olacak pazarın, kayıt dışı alım ve satımların önüne geçilmesi, satılacak olan hayvanların veteriner gözetiminde alıcı-satıcı haklarının gözetilmesi esasına dayanarak, hijyenik bir ortamda yapılması ve buna bağlı daha modern teknolojik ortamların hizmete sunulması hedefleniyor.
İlçemizde yıllardır eksikliğini hissedilen canlı hayvan pazarının inşaat çalışmaları tamamlanarak en kısa sürede halkımızın hizmetine açılacağını belirten Alucra Ziraat

Odası Başkanı Mete Metinyurt; “İlçemizin ekonomisine yeni bir değer kazandıracak olan, Belediyemizin DOKAP işbirliğiyle yaptığı ve teslim süresine çok az bir süre kalan Modern Hayvan Pazarımızın inşaat çalışmaları bitmek üzere. İhaleyi kazanan yüklenici firma inşaat çalışmalarını 1 hafta bilemediniz 10 gün içinde eksiklerini tamamlayıp canlı hayvan pazarı alanını Alucra Belediyesine teslim edecek.
Modern Hayvan Pazarı açılmasının ardından en kısa sürede yöre halkımızın hizmetine eski günlerinde olduğu gibi devam edecektir. Özellikle hayvancılıkla geçimini sağlayan bu coğrafyada böylesine bir pazar olması hem ilçe ekonomisine katkı sağlayacak hemde çiftcilerimizin ticaretini geliştirerek yetiştirdiği hayvanlar değerinde alıcısını bulacaktır. Yıllardır eksikliği olan hayvan pazarı projesini hayata geçiren Alucra Belediyemize ve DOKAP yetkililerimize teşekkür ederiz." dedi.


K.B. – Alucrahaber.com

Kaynak : kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle