Bektaş’tan Yurt Tepkisi

Son Güncelleme : 09 Ekim 2021 19:10
Bektaş’tan Yurt Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Av. Murat BEKTAŞ, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Erkek Öğrenci Yurdu’nun açılmamasına tepki gösterdi.

Bektaş, Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Erkek Öğrenci Yurdu’nun eğitim ve öğretim döneminde açılmamasının kötü bir idarecilik örneği olarak nitelendirdi.

Av. Murat BEKTAŞ, “Geçtiğimiz ay içinde yaptığımız açıklama ile Giresun Üniversitesi’nin 4 Ekim tarihinde açılacak olmasına rağmen Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Erkek Öğrenci Yurdu’nun tadilat ihalesinin teslim tarihinin 30 Ekim olmasının kötü bir idarecilik örneği olduğunu ifade etmiştik” dedi.

 Bektaş şunları kaydetti: “90 günlük yapım süresi verilen ve pazarlık usulü ile yapılan tadilat ihalesinin pandemide eğitime ara verilen 1 yıllık boş dönemde yapılarak tadilatın bu dönemde bitirilmesi yerine Üniversitenin açılacağı tarihten daha sonraki bir tarihe sarkacak şekilde yapılmasına yönelik açıklamalarımıza karşılık Giresun Valiliğince;

“Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı öğrenci yurdundaki tadilatla ilgili basında çıkan haberlerde iddia edilen hususlara ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesine gerek görülmüştür. Öğrenci yurtlarımız, Giresun Üniversitesi’nin eğitime açıldığı gün itibariyle hizmete başlayacaktır.” şeklinde açıklama yapılmıştı. Giresun Üniversitesi 4 Ekim tarihi itibarı ile eğitime başlamış olup taahhüt edilen tarih geçmiş olmasına rağmen ne yazık ki yurdun açılmamış, odalara yatakların yerleştirilmemiş, perdelerinin dahi takılmamış, tadilatın halen devam etmekte olduğunu görüyoruz.  Yetkililerden pazarlık usulü ihale yapmakta gösterdikleri özeni işin planlanması, takibi ve denetimi konusunda da göstermelerini bekliyoruz.”

Kaynak : kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle