Belediyeden Kömür Denetimi

11 Kasım 2021 21:12
Belediyeden Kömür Denetimi

Giresun Belediyesi tarafından kış mevsiminin başlamasıyla birlikte kömür satışı yapan iş yerleri ve depolar denetleniyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından, ısınmadan kaynaklanan hava kirliliğinin kontrolü için yetki devri alan Giresun Belediyesi, kış aylarında hava kirliliğinin minimum düzeyde olması için kömür satış noktalarında denetimlere başladı.

Bu kapsamda, Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Denetim Birimi personelleri, kömür satışı yapılan noktalarda rastgele seçilen torba kömürlerden numuneler alarak, analiz için akredite laboratuvarlara gönderiyor. Burada bir dizi işlemden geçen kömürün kalitesinin yeterli düzeyde olup olmadığı tespit ediliyor.

Denetimlerde ayrıca kömür satışı yapan işletmelerin iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, katı yakıt satıcı kayıt belgesi ile uygunluk izin belgelerinin olup olmadığı ve kömür çuvallarının üzerinde katı yakıtların kontrolü yönetmeliğinde yer alan yerli ve ithal kömür torba örneğine uygun olup olmadığı da kontrol ediliyor.

Kaynak : kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle