Damızlık Ana Arı Dağıtımı Yapıldı

01 Ekim 2021 23:34
Damızlık Ana Arı Dağıtımı Yapıldı

DOKAP damızlık ana arı ekotip geliştirme projesi çalıştayı düzenlendi.

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından organize edilen Damızlık Ana Arı Ekotip Geliştirme projesi Giresun çalıştayı düzenlendi.
Çalıştaya Vali Enver Ünlü, Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Giresun Röktörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Dokap Bölge Kalkında İdaresi Başkanı Hakan Gültekin, Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Muhammet Angın, akademisyenler, ilgili stk temsilcileri ve üreticilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Çalıştay, Proje Koordinatörü Zir. Yük. Müh. Derya Bacaksız, Dokap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin, Giresun Milletvekili Kadir Aydın , Vali Enver Ünlü’nün konuşmaları ve Dokap ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında imzalan protokol ile devam etti.
Konuşmalarında arıcılığın tarımsal faaliyetler içinde çok özel bir yere sahip olduğuna değinen Vali Enver Ünlü; “Üreten, gelişen, dinamik bir şehir olarak arıcılıkta da önemli bir merkez olmak istiyoruz. Üretim kabiliyeti ve kapasitemizi tarımdan sanayiye her sektörde verimli ve sürdürülebilir bir şekilde artırmayı amaçladığımızı ve desteklediğimizi dile getirdik.” ifadelerinde bulundu.

Vali Enver Ünlü, Çalıştayda Dokap ile Tarım ve Orman İl müdürlüğü arasında imzalanan Protokolün hayırlara vesile olması dileklerinde bulundu.
Öte yandan Çalıştayda Vali Enver Ünlü, Giresun Milletvekili Kadir Aydın ve diğer ilgili temsilcilerin üreticilerimize Damızlık Ana Arı dağıtımı yapmasının ardından Saha Ziyaretiyle birlikte son buldu.

Kaynak : kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle