“Depremle Yaşamayı Öğrenmeliyiz”

Son Güncelleme : 16 Ağustos 2021 20:08
“Depremle Yaşamayı Öğrenmeliyiz”

AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Av. Kadir Aydın, 17 Ağustos Marmara Depreminin 22. yıldönümünde anma mesajı yayımladı.

22 yıl önce gerçekleşen Marmara Depreminin Aziz Milletimizi derinden sarstığını ve acılarla dolu bir iz bıraktığını ifade eden Milletvekili Aydın;

“Binlerce insanımızın vefat ettiği, on binlerce insanın evsiz kaldığı Marmara Depremi unutulmaması gereken bir tarihtir. Deprem kuşağında olan bir ülke olarak depremle yaşamayı öğrenmek ve sorumluluklarımızı hatırlamak mecburiyetindeyiz. Özellikle deprem öncesi alınacak önlemler ile deprem anında yapılması gerekenler hayati önem taşımaktadır. Her bir vatandaşımız bu noktada bilgi sahibi olması gerekmektedir. Son dönemde yaşadığımız afetlerle birlikte bunların neticesinde duyduğumuz hüzün ve acı, milletçe birbirimize daha da kenetlenmemize vesile olmuştur.


Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin. Marmara Depreminin 22. yıldönümünde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet niyaz ediyor, geride kalanlarına sabırlar diliyorum. Rabbim milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.” dedi.

Kaynak : kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle