Gedikkaya Tepesi, Giresun Kalesi’ndeki Bayrağın Benzerini Hak Ediyor

Son Güncelleme : 17 Ekim 2021 19:10
Gedikkaya Tepesi, Giresun Kalesi’ndeki Bayrağın Benzerini Hak Ediyor

15 Mayıs 2021’de yaptığımız ‘Gedikkaya’nın Zirvesine Türk Bayrağı Yakışır’ haberimize yerel yöneticiler ve mülki amirler duyarsız kaldı.

Giresun Kalesi ve Hasan Tepesi ile birlikte Giresun Merkez’inin en güzel manzarasına sahip 3 noktasından biri olan Gedikkaya Tepesi’nin zirvesindeki Türk Bayrağı ve bayrak direği görenleri şaşkına çevirdi.
 
Bir önceki haberimizde de bahsettiğimiz gibi Gedikkaya’nın zirvesinde dalgalanan Türk Bayrağı’nın eskimiş ve yıpranmış halinin yanı sıra, bayrak direğinin de küçük olması; haberi okuyan ve konuya duyarlı yaklaşım gösteren herkesin tepkisini toplamıştı.
 
15 Mayıs’tan bu yana Gedikkaya’nın zirvesindeki Türk Bayrağı ile ilgili tek dikkat çeken değişiklik; vatandaşların kendi imkanları ile eski Türk Bayrağı’nı kaldırarak, yerine yeni Türk Bayrağı yerleştirmeleri oldu.
 
Kerasus Haber olarak eski Türk Bayrağı’nın yerine, yeni Türk Bayrağı asan vatandaşlarımıza duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyor; aynı duyarlılığı Giresun’un yerel yöneticilerinden ve mülki amirlerinden de bekliyoruz.
 
GEDİKKAYA’DAN, GİRESUN’U SEYRETMEK LAZIM…
 
Bir önceki Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun stabilize yolunu yaptığı Gedikkaya’ya çıkanlar, eşsiz Giresun ve Karadeniz manzarasının tadını çıkartıyorlar. Herhangi bir tesisin olmadığı Gedikkaya Tepesi’nin zirvesine vatandaşların kendi imkanları ile yaptıkları bayrak direği ve oldukça küçük boyutlardaki Türk Bayrağı ise; Giresun’un gelecekteki turistik anlamda cazibe merkezi olması beklenen bölgelerinden biri olan Gedikkaya Tepesi’ne ve Giresun’a hiç yakışmıyor.
 
Birçok profesyonel fotoğrafçının da manzara fotoğrafı için çıktığı Gedikkaya Tepesi’ne; Giresun Kalesi’ndeki bayrak direğine benzer bir bayrak direği yapılması ve Giresun Merkez’den rahatlıkla görülecek büyüklükte bir Türk Bayrağı asılması Giresun’un siluetine eşsiz bir güzellik katacaktır.
 
GEDİKKAYA’NIN ZİRVESİ, ÇÖPLÜĞE DÖNÜŞÜYOR
 
Gedikkaya Tepesi’ne çıkan bazı vatandaşların çöplerini gelişigüzel bir şekilde sağa sola atması, çevreye saygılı vatandaşların tepkisini çekiyor. Önümüzdeki yıllar içinde turistik tesisler yapılırsa Giresun’un cazibe merkezlerinden biri olmaya aday olan Gedikkaya Tepesi’ndeki çöp sorununa da çözüm bulunması gerekiyor.
 
Öncelikli çözüm olarak vatandaşların çöplerini geri dönerken yanlarında götürmeleri gerekiyor. Ülkesini seven tüm vatandaşlar açısından sıradan bir duyarlılık örneği olan bu tutumu, maalesef tüm vatandaşlarda göremiyoruz.
 
CAM ŞİŞELER, TEHLİKE SAÇIYOR!
 

Sıradan ambalaj çöplerinin yanı sıra çok sayıda cam şişenin kırılarak sağa sola atılması; bizlere geçen yaz yaşanan orman yangınlarını hatırlattı. Bilindiği üzere özellikle kırık cam şişelerinin alt kısımları mercek gibi güneş ışığını bir noktada toplayıp kuru otların tutuşmasına ve akabinde orman yangınlarının çıkmasına yol açıyor.
 
BELEDİYE’NİN UYARI LEVHASI DİKKATE ALINMIYOR!


 
Giresun Belediyesi’nin Gedikkaya Tepesi’ne çıkan stabilize yolun başlangıcına koyduğu uyarı levhasına vatandaşlar duyarsız kalıyor. Normal şartlarda çıkılması pek uygun ve güvenli olmayan Gedikkaya Tepesi’ne çıkılmaması konusunda Giresun Belediyesi, koyduğu uyarı levhası ile vatandaşların can güvenliği konusunda dikkatli olmalarını istiyor. Özellikle taş düşmesi konusunda dikkatli olunması gereken Gedikkaya Tepesi’ndeki kırık cam şişeleri ise, bazen el yaralanmalarına sebebiyet veriyor.
 
Giresun Belediyesi’nin uyarı levhasına rağmen zirveye çıkan ve çevre duyarlılığı olmayan vatandaşların çöplerini gelişigüzel bir şekilde sağa sola atmalarından dolayı Gedikkaya Tepesi’nin sıklıkla çöp bırakılan yerlerine çöp konteynırları yerleştirilmesi uygun olacaktır. Çöp konusunda yaşanan bu sıkıntının çözümü noktasında Giresun Belediyesi’nden de duyarlı bir yaklaşım bekliyoruz.

Önceki haberimizin linki; http://www.kerasushaber.net/gedikkayanin-zirvesine-turk-bayragi-yakisir-n199613/
 
Haber: Fatma Uğurlu

Kaynak : kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle