Gedikkaya’nın Zirvesine Türk Bayrağı Yakışır

Son Güncelleme : 15 Mayıs 2021 23:05
Gedikkaya’nın Zirvesine Türk Bayrağı Yakışır

Giresun Kalesi ve Hasan Tepesi ile birlikte Giresun Merkez’in en güzel manzarasına sahip üç noktasından biri olan Gedikkaya Tepesi’nin zirvesindeki Türk Bayrağı ve bayrak direği görenleri şaşkına çevirdi.

Gedikkaya’nın zirvesinde dalgalan Türk Bayrağı’nın eskimiş ve yıpranmış halinin yanı sıra, bayrak direğinin de küçük olması görenlerin tepkisini topladı.Bir önceki Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun stabilize yolunu yaptığı Gedikkaya’ya çıkanlar, eşsiz Giresun ve Karadeniz manzarasının tadını çıkartıyorlar. Herhangi bir tesisin olmadığı Gedikkaya Tepesi’nin zirvesine vatandaşların kendi imkanları ile yaptıkları bayrak direği ve yıpranmış Türk Bayrağı ise; Giresun’un gelecekteki turistik anlamda cazibe merkezi olması beklenen bölgelerinden biri olan Gedikkaya Tepesi’ne ve Giresun’a hiç yakışmıyor.


Kerasus Haber olarak birçok haberde arka plan resmi olarak kullandığımız ‘Gedikkaya’dan Giresun’ manzaralı fotoğrafı hatırlayacaksınız. Birçok profesyonel fotoğrafçının da manzara fotoğrafı için çıktığı Gedikkaya Tepesi’ne; Giresun Kalesi’ndeki bayrak direğine benzer bir bayrak direği yapılması ve Giresun Merkez’den rahatlıkla görülecek büyüklükte bir Türk Bayrağı asılması Giresun’un siluetine eşsiz bir güzellik katacaktır.

Bir önceki Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun başlattığı çalışmaya, mevcut Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun da katkıda bulunması ve açılan toprak yolun daha kullanılabilir bir hale dönüştürülmesi bekleniyor. Ayrıca Gedikkaya’nın zirvesine yapılacak piknik alanı ve benzeri tesisler, Gedikkaya’nın Giresun’da yaşayanlar ve İl dışından gelenler için yeni cazibe merkezi olmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Kaynak : kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle