“Giresun, Bir Basketbol Şehri”

Son Güncelleme : 07 Kasım 2021 20:11
“Giresun, Bir Basketbol Şehri”

Bölgesel Lig’de Mücadele Edecek Olan Basketbol Takımımız Çalışmalarını Hızlandırdı

Giresun’daki basketbol ateşinin yeniden yanması için harekete geçen Giresun Belediye Gençlik Spor Kulübü, yeni sezonda Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele edecek.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla kısa sürede yapılanma içerisine giren ve Türkiye Basketbol Federasyonu’na Kadınlar Bölgesel Basketbol liginde boy gösterecek olan Giresun Belediye Gençlik Spor Kulübü, ligin başlamasına kısa bir süre kala Coach Salim Taslı ve ekibi nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor.

Temsilcimizin grubunda Başkent Kartalları, DİBA, Elazığ Basketbol, Toroslar Belediye ve Altaş TİGERS yer alırken ligde ise toplam 26 takım mücadele edecek.
Giresun Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanı Alaattin Hafızoğlu mütevazi ancak iyi bir kadro oluşturduklarını bildirerek: “Giresun bir basketbol şehri. Bizlerde bölgesel lige katılım sağlayarak Salim Taslı hocamızla birlikte hem alt yapımızdan hem de bize yarar sağlayabilecek basketbolcularımızı kadromuza dahil ettik. İyi bir oluşum gerçekleşti. Bizim temel hedefimiz; Giresunlu bayan basketbolcularımızın gelişimine katkı sağlamak ve yeni sporcular yetiştirmek ve Alperen Şengün de olduğu gibi Giresun’un adını daha da duyurmak olacak. İyi bir sezon olmasını temenni ediyorum.” dedi.


Kaynak : kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle