“Güney Yolu Belirsizliği Devam Ediyor”

Son Güncelleme : 01 Ekim 2021 21:10
“Güney Yolu Belirsizliği Devam Ediyor”

Tığlı, “Güney Yolu Belirsiz, Köprülü Kavşak Bekleniyor” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Güney Çevre Yolu projesini belirsizliğe terk eden iktidarın şehir içi geçişinde yaşanan sıkışıklığa en hızlı, pratik çözüm gibi düşünülen liman köprülü kavşağı projesinde de geç kaldığını söyledi.

Konuyu TBMM gündemine taşıyan Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Ordu’nun Gülyalı ilçesinden başlayıp Giresun’un Keşap ilçesinde son bulacak ve 3 gidiş 3 geliş şekilde 47.2 kilometrelik yol üzerinde 10 adet bağlantı kavşağı, 17 köprü ve viyadük ile 25 tünelin yapılması şeklinde planlanan Güney Çevre Yolu konusunda gelişme sağlayamayan  ve  yıllardır aynı yerde dönüp duran iktidar, muhalefetin ve vatandaşlarımızın konuyu gündemde tutma ısrarı karşısında, arada bir mecburen gündemine almak zorunda kalıyor.  Muhtemelen keşke söz vermeseydik, şimdi hangi bahaneye sığınacağız diyorlar” vurgusunu yaptı.
 
Güney Çevre Yolu Ordu Geçişi inşaatı ilerlerken buna müteakip devam etmesi gereken Giresun Geçişinin inşasına başlanılmamasının yaratacağı sorunu anlatmak için dilimizde tüy bitti. İktidarın burada yıllarca hiçbir adım atmadan sadece propaganda yürütebilmesi akıl alır gibi değil diye sözlerine devam eden CHP’li Tığlı, “Siyasi iradenin sorun ortaya çıkmadan tedbir alması gerektiğine ilişkin en güzel örnek Giresun Güney Çevre Yolu geçişidir. Ordu etabı inşaatı devam ederken, Giresun etabının inşaatına başlanmaması Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerimiz dahil bütün bölgeye büyük bir kayıp yaşatmaktadır” açıklamasını yaptı.  
 
Proje geciktikçe, Karadeniz Sahil Yolundan Giresun merkeze giriş kesimindeki trafik yoğunluğuna çözüm olarak düşünülen Liman Köprülü Kavşağı proje ihalesinin Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü hatırlatan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na şu soruları yöneltti:
 
•Güney Çevre Yolu Giresun geçişi projesinde gelinen aşama nedir?
 
•2015 yılından bu yana proje çalışmaları süren Güney Çevre Yolu’nun yapım ihalesi ne zaman gerçekleştirilecektir? İnşaatına ne zaman başlanacaktır? Ne zaman tamamlanacaktır?
 
•Liman Köprülü Kavşağı Projesinde gelinen aşama nedir? İnşaatına ne zaman başlanacaktır? Ne zaman hizmete girmesi planlanmaktadır?
 
•Bakanlığınız Liman Köprülü Kavşağı Projesi ve Güney Çevre Yolu Projesinin her ikisinin de vazgeçilemez, acil neticeye kavuşturulması gereken projeler olduğunun farkında mıdır? Liman Köprülü Kavşağı Projesinin öne çıkarılmak suretiyle Güney Çevre Yolu Projesinin belirsiz bir tarihe ertelenmesi mi planlanmaktadır?

Kaynak : kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle