“Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü” Eğitim Semineri Yapıldı

Son Güncelleme : 05 Kasım 2021 19:11
“Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü” Eğitim Semineri Yapıldı

Giresun Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen "Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü" eğitim semineri yapıldı ve hayvanseverler "Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü" sertifikası almaya hak kazandı.

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında düzenlenen eğitim seminerinde Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Veteriner Hekimler Odasından katılımcılar yer aldı.

Eğitim seminerinde, katılımcılara 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği, Ev ve Süs Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi, sokak hayvanlarının sağlık, bakım ve beslenme, hasta hayvanların tanınması ve ilk yardım gibi konu başlıklarında eğitim verildi.
2 gün süren seminerde Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Akçay ve Veteriner hekimler tarafından katılımcılara eğitim verilirken, katılımcıların sertifikaları ise Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden tarafından taktim edildi. Sertifika organizasyonuna Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü Ali Hıdır da katıldı.

YEREL HAYVAN KORUMA GÖNÜLLÜSÜ

Yerel hayvan koruma gönüllüleri; bölge ve mahallerindeki, öncelikle köpekler ve kediler olmak üzere, sahipsiz hayvanların bakımları, aşılarının yapılması, aşılı hayvanların markalanması ve kayıtlarının tutulmasının sağlanması, kısırlaştırılması, saldırgan olanların eğitilmesi ve sahiplendirilmelerinin yapılması için yerel yönetimler tarafından kurulan hayvan bakımevlerine gönderilmesi gibi yapılan tüm faaliyetleri yerel yönetimler ile eşgüdümlü olarak yaparlar.

Kaynak : kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle