‘Yeşil Yol Projesi’nin Son Durumu

11 Kasım 2021 20:52
‘Yeşil Yol Projesi’nin Son Durumu

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen ‘Yeşil Yol’ için bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Doğu Karadeniz turizmine önemli katkı sağlaması hedeflenen ve Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize, Artvin ve Tokat olmak üzere 9 ilin önemli yaylalarını birbirine bağlayan ‘Yeşil Yol’ projesinin geldiği son aşamanın değerlendirme toplantısı Trabzon’da düzenlendi.

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen 'Yeşil Yol' projesi kapsamında Trabzon Ortahisar Belediyesi toplantı salonunda 9 ilin AK Parti İl Başkanları, 6 ilin İl Genel Meclis Başkanları ve 3 Büyükşehrimizin Genel Sekreterleri ile bir araya gelerek bölgesel düzeyde proje özeli toplantısı gerçekleştirildi.

Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin belirlenen güzergâh boyunca güvenli konforlu bir şekilde seyahat etmesine imkân sağlayan turizm projesinde en son gelinen noktaları ve önümüzdeki süreçlerde gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.
Toplantıda konuşan Kenan Tatlı, Karadeniz’in incisi Giresun’un, önemli turizm şehirlerinden biri olması için gece gündüz çalıştıklarını, DOKAP’ın sağlayacağı katkılarla birlikte herkesin görmek isteyeceği bir il olacağını söyledi.

Kaynak : kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle